Zobacz nasz kanał na YouTube

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać

                                                                            Walt Disney

autor:
nazwa/adres bloga: 
data utworzenia: 
2011-12-19   blog czytało: 542676   wpisów: 120   komentarzy: 232
 
budynek: 
wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym bez piwnicy, garaż: 1-st. bok
technologia 
technologia murowana pustaki ceramiczne
miejsce budowy: 
Wrocław
projekt:
 

LOGOWANIE

Login:
Hasło:
Statystyki mojdomdlaciebie.pl
Liczba blogów:
225
Liczba postów:
2031
Liczba komentarzy:
3085
Aktualnie zalogowanych:
0
 

ARCHIWUM

2013 kwiecień

tytuł: nie mogę, muszę się pochwalić :)
27.04.2013, 16:37
 

P1010012_4.JPG


...tak jest mili Państwo, nie mylicie się: to mój pierwszy wschodzący plon na moim mini ogródeczku. Dokładnie to co widzicie to rzodkiewka :)


 Tydzień temu w chwili przypływu chęci, wzięła mnie ochota na swojską grządeczkę. Trochę był problem, żeby znaleźć odrobinę miejsca na tym póki co gruzowisku, ale jak się mocno chce to i potrafi... tak więc pierwszy kawałek ziemi został zagospodarowany, a dzisiaj moim oczom ukazały się pierwsze efekty, ale radocha :) no i muszę się pochwalić.. rosną mi na niej ogóreczki, rzodkiewka, marchewka, sałaty 2 rodzaje, szczypiorek a nawet kwiatki. hihi, narazie widać rzodkiewkę i sałatkę roszponkę :)


P1010007_6.JPG


P1010009_5.JPG


P1010018_1.JPG


jeszcze raz rzodkiewka... 


P1010013_1.JPG


i sałata roszponka...


P1010014_4.JPG

KOMENTARZE
Magda
27.04.2013, 21:16
Tytuł:  ...

hohoho - imponujące :)
super!!!
29.04.2013, 10:03
Tytuł:  :-)

Mała rzecz a cieszy:)
tytuł: kilka słów...
24.04.2013, 08:07
 

Naszła mnie taka mała refleksja więc napiszę co u nas....


Robota idzie do przodu, powoli ale taki urok wykończeniówki. Do tego wykonawcy się wymieniają bo co jeden to lepszy w sensie gorszy od drugiego ale jak podsumowuje poprzednika to jedzie po nim jak by co najmniej sam był idealny... to tylko szczegół. hydraulicy i re-gipsiarze to nam się nieudali żadni i doprowadzili nas już do kresu wytrzymałości... myślałam, że jak nam nerwy po tym wszystkim siądą to będzie źle... a tu okazuje się, że pełen luz, przestaliśmy się wszystkim przejmować. Mamy za to nowy plan - budowa drugiego domu: też naszego bażanta ale już z poprawkami totalnie idealnymi. hahaha. Przy okazji doszliśmy do wniosku, że tyle zdobyliśmy wiedzy przez ten rok budowy, że szkoda jej teraz nie wykorzystać. To było roczne studium podyplomowe połączone z praktyką na temat INWESTORSTWA ZASTĘPCZEGO... może więc zrobimy konkurencję MULTI ;) 

KOMENTARZE
24.04.2013, 08:40
Tytuł:  Biznes

Basiu myślę, że gdyby połączyć doświadczenie wszystkich blogerów, a także ich zapał to Multi miałoby poważane kłopoty ;-)
Pozdrowionka
24.04.2013, 09:12
Tytuł:  fakty

a no to fakt, ja nie ukrywam, że nie raz z tego doświadczenia innych wcześniej budujących blogerów korzystałam. sama się cieszę że prowadziłam tak dokładny dziennik swojej budowy, jako że to dokument bardziej na zasadzie poradnika niż prywatnych wypowiedzi przy następnej budowie będę miała swój jak znalazł.
24.04.2013, 09:20
Tytuł:  DO DOMU DLA CIEBIE

o właśnie tak sobie pomyślałam że może przemalowalibyście Bażanta na jakiegoś Bażanta III z moimi zmianami typu wejście tarasowe z boku i z podniesioną ścianką kolankową i z oknem na klatce schodowej i z wyjściem z lazienki na balkon... hihi i jeszcze kilka tam innych... przy następnej budowie mogłabym kupić już gotowca ;)
24.04.2013, 10:58
Tytuł:  Idealny Dom :-)

Nie ma idealnego domu dla wszystkich - nawet nie ma idealnego domu dla samego siebie , dla jednej osoby, bo.... człowiek się zmienia - może jest idealny dom na chwilę.... ale po chwili już nie jest idealny - carpe diem - czy jakoś tak ;-)
Pozdrawiam
Maja Klimowicz
24.04.2013, 13:37
Tytuł:  hihi

no dla wszystkich to na pewno nie ale idealne domy istnieją... mój bażant jest IDEALNY :) i dopiero na starość będę potrzebowała innego - bo mniejszego. więc na starość wybuduję również bażanta tyle, że bez poddasza :)
24.04.2013, 13:47
Tytuł:  :-)

Basiu czy za 10 lat czy za 50, możesz u nas liczyć na duży rabat:P
24.04.2013, 15:42
Tytuł:  rabat

o super! trzymam za słowo ;)
może więc i się kiedyś przyda.
26.04.2013, 06:03
Tytuł:  ;-)

Mi tez juz ,Basiu , przemknęła przez mysl kolejna budowa;-) I to nie z racji takiej że mi cos nie odpowiada w Agatce- nie, absolutnie wszystko gra:-) Tylko...zastanawiam się CO ja będę robić jak to wszystko się skończy ;-))
26.04.2013, 08:23
Tytuł:  :)

hihi, a to dobre... my póki co jesteśmy na etapie wykończenia domu i samych siebie, ale doszliśmy do wniosku że za drugim razem będzie zupełnie inaczej, teraz wszystkiego się uczyliśmy a za drugim razem już zostanie nam tylko realizacja... a na drugą budowę patrzymy z perspektywy jako pomysł na biznes i to całkiem niezły :)
ale póki co to na pewno najpierw chcemy się przeprowadzić i odpocząć:)
dzutsi a wy kiedy przeprowadzkę planujecie - z pracami widzę jesteście dużo dalej niż my.
26.04.2013, 11:15
Tytuł:  :-) przysłowie

Dziewczyny, ponoć pierwszy dom należy oddać wrogowi, drugi wznosi się dla przyjaciela, a dopiero trzeci – ostatni – buduje dla siebie;-)
tytuł: mała łazienka - widać już pierwsze efekty ;)
15.04.2013, 10:38
 

Dość mocno umęczyło mnie zaprojektowanie tej łazienki a później znalezienie odpowiednich płytek, projekty zmieniały mi się co po chwilę, propozycje płytkowe również, w rezultacie nadszedł czas aby zacząć ją robić więc trzeba było się zdecydować ostatecznie... projekt ostateczny uwzględnia fakt iż owa łazienka będzie przede wszystkim pomieszczeniem WC - dodatkowa funkcja to + okazjonalny prysznic. Jeśli chodzi o płytki to niespełnianą one moich wszystkich oczekiwań, poszukiwałam białych gładkich płytek wielkości 20x20 ale nie znalazłam, oczywiście teraz wiem, że istnieją tylko szukałam nie tam gdzie trzeba, okazuje się, że w każdym markecie budowlanym mają takie płytki - do tego w cenie "prawie za darmo". ale jak sie ma ograniczony czas na poszukiwania to nie zawsze trafi się na to co się chce... "pozostaje mi podejść do sprawy według zasady "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :)


w przypadku płytek zielonych (pomimo tego że w tym miejscu pomysłów na to z czego zrobić dekor było wiele) to spełniają one moje oczekiwania w 100% :) pierwotnie miały one być zupełnie inaczej położone ale w trakcie robienia łazienki wpadł kolejny pomysł i zostały ułożone w karo..


Dodatkowo chciałam aby podłogę zrobić tutaj z teaku przemysłowego ale wiele argumentów przemawiało za tym, że to nie jest odpowiednie rozwiązanie pod podłogę która jest brodzikiem, także ostatecznie zrezygnowałam, rozważałam również zamiennik w postaci płytek do drewna podobnych jednak wizualnie żadna z firm produkujących owe, nie przekonała mnie do zastosowania takiego rozwiązania.  


a teraz pierwsze efekty, które wyglądają tak: 


P1010003_7.JPG


P1010002_4.JPG

KOMENTARZE
16.04.2013, 18:16
Tytuł:  Łazienka

Moich Ci nie zerwę z podłogi :-))
23.04.2013, 18:57
Tytuł:  plyteczki

a może jednak :)
tytuł: nie mogę, muszę coś napisać...
03.04.2013, 22:48
 

Otóż ostatnimi czasy, w nawale obowiązków nie miałam weny twórczej do pisania a przede wszystkim nie miałam na to czasu... dzisiaj też nie mam ale nie mogę, muszę coś napisać bo nie wytrzymam. wiem że wszyscy mają przeboje z fachowcami i człowiek czyta i współczuje innym ale jak jego samego to dotyczy to dopiero rozumie.


nie pisałam ostatnio o niewydarzonych fachowcach którzy mi się trafiali do tej pory chociaż tacy się trafiali, dzisiaj jednak przebrała się miarka i wypowiadam im wojnę.


mam dość nieuczciwych nieudaczników, którzy próbują wydoić inwestora budującego dom. a wszystko za sprawą nieudacznych fachowców od karton gipsów... wiem, że wielu powiedziałoby mi, że za dobrze zrobioną robotę trzeba zapłacić drogo... osobiście nie zgadzam się z tą opinią w związku z czym szukając fachowców nie kieruję się tą regułą, znam takich co drogo się cenią i też potrafili spartaczyć, nie zgodzę się też z tym, że wykonawca zwabiając klienta niską ceną ma prawo nie ponosić odpowiedzialności za wykonaną pracę lub ma prawo być nie uczciwy i nie poinformować klienta o tym, że na danej robocie się nie zna. i nie zgadzam się z tym, że klient sam ma z góry być świadomy, że jak fachowiec tani do i robotę spartaczy,...ludzie tak nie może być... dobry fachowiec to przede wszystkim uczciwy fachowiec a nie tylko ten drogi i chociaż zdaję sobie sprawę, że lata praktyki to pewniejsze umiejętności a co za tym idzie to pewniejsze stąpanie po ziemi i wygórowane ceny to i tak nie rozumiem kto dał prawo tanim fachowcom do okłamywania klienta, że czegoś robić nie potrafią... 


Ja rozumiem gdyby taki tani fachowiec przyszedł do mnie i powiedział: "słuchaj kobieto ja podwieszanych sufitów nigdy nie robiłem i nie mam w tym wprawy ale jeżeli chcesz mogę spróbować za odpowiednio niższą cenę... jednak musisz sobie zdawać sprawę, że może mi nie wyjść i nie będę umiał poprawić...." wtedy ja jako inwestor mam prawo wyboru i albo ryzykuję ale tanio decyduję się to zrobić albo dziękuję i szukam innego z doświadczeniem...


... ach i chociaż wiem, że to monolog daremny to trochę mi lżej, a z Panami od regipsów i z Panem hydraulikiem to się jeszcze policzę.

KOMENTARZE
04.04.2013, 08:31
Tytuł:  re

U mnie wszelakiej maści fachowcy byli z polecenia moich znajomych lub moi znajomi.
Oczywiście masz rację że dobrze nie znaczy że musi być od razu drogo.
Pomógłbym ale niestety w okolicach Wrocławia nie mam takich kontaktów.
15.04.2013, 11:02
Tytuł:  fachowcy

u mnie z polecenia też jest większość, jednak zasada że tacy najlepsi się mi nie sprawdziła... aczkolwiek oczywiście nie u wszystkich...
Załóż bloga | Zaloguj się | Strona główna | BLOGI | Projekty domów | Pomoc | Regulamin | Polityka cookies | Kontakt
Sprzedaż projektów domów - Dom Dla Ciebie
Copyrights 2008-2009 © Archeco Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
X

Serwis basia-b.mojdomdlaciebie.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez basia-b.mojdomdlaciebie.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ