Zobacz nasz kanał na YouTube

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać

                                                                            Walt Disney

autor:
nazwa/adres bloga: 
data utworzenia: 
2011-12-19   blog czytało: 567730   wpisów: 120   komentarzy: 232
 
budynek: 
wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym bez piwnicy, garaż: 1-st. bok
technologia 
technologia murowana pustaki ceramiczne
miejsce budowy: 
Wrocław
projekt:
 

LOGOWANIE

Login:
Hasło:
Statystyki mojdomdlaciebie.pl
Liczba blogów:
226
Liczba postów:
2032
Liczba komentarzy:
3088
Aktualnie zalogowanych:
0
 
 POPRZEDNIA
[1]   ...   [7]   [8]   [9]   STRONA 10   [11]   [12]   [13]   ...   [24]
NASTĘPNA 
tytuł: kiedy ocieplić dom?
08.10.2012, 17:25
 


Kiedy należy ocieplać?



Przy nowo budowanych obiektach wskazane jest, by poczekać z wykonaniem elewacji – w tym przypadku ocieplenia. Związane jest to przede wszystkim z wysychaniem materiału konstrukcyjnego ściany.


W wyniku wbudowania wilgotnych materiałów lub mokrych procesów technologicznych na budowie, warstwa konstrukcyjna ścian zawiera znaczną ilość wilgoci początkowej. Dlatego ważną sprawą jest umożliwienie jak najszybszego i zarazem naturalnego wysychania materiału.


Proces ten najszybciej przebiega w początkowej fazie od chwili wbudowania materiału. Zastosowanie izolacji cieplnej na elewacji tuż po wzniesieniu konstrukcji znacznie opóźnia wysychanie. Dlatego zalecane jest, aby budynek pozostawić bez zewnętrznego “okrycia” na minimum jeden sezon, co ułatwi odparowanie wilgoci zawartej w materiale.


W międzyczasie można wykonywać prace wykończeniowe wewnątrz, zwracając uwagę, aby podczas wykonywania tych prac i później zapewnić odpowiednie temperatury w pomieszczeniu i wentylację (wietrzenie). Niskie temperatury nie pozwalają na właściwe wiązanie materiałów, natomiast szczelne zamknięcie okien sprzyja zatakowaniu powierzchni przegród przez grzyby pleśniowe.


Źródło: http://www.dom.pl/kiedy-nalezy-ocieplac.html


KOMENTARZE
08.10.2012, 18:03
Tytuł:  ocieplenie

Ściany muszą byc suche.Pora roku w tym momencie nie ma żadnego znaczenia.
Znajomy ocieplił bezpośrednio po postawieniu murów( koniec października).
Musiał czekać potem prawie do lipca z malowaniem ścian.
09.10.2012, 20:17
Tytuł:  **

hm, dzięki za wiadomość.
jeżeli tam ma faktycznie być to wolę nie ocieplać, własnie zastanawialam się czy to nie będzie lepsze rozwiazanie, po tym jak zrobimy jeszcze w tym roku tynki... ale wygląda na to że nie.
tytuł: Sposoby wykończania elewacji
04.10.2012, 14:03
 

Sposób wykończenia elewacji wpływa na wygląd całego budynku. Dzięki zastosowaniu różnych kolorów elewacji, faktur lub materiałów można optycznie poprawić proporcje domu; sprawić by budynek wydawał się niższy bądź szerszy niż jest w rzeczywistości. Sprawdź, jakimi zasadami kierować się przy planowaniu układu i koloru elewacji oraz wyborze materiałów do wykończenia domu z zewnątrz.


Elewacja jako kompozycja


Myśląc o elewacji, trzeba brać pod uwagę nie tylko dom, ale też jego otoczenie. Dobrze skomponowana elewacja nie będzie się odróżniała na tle otaczających ją budynków i przyrody. Stare domy nie dlatego wydają nam się piękne, że wybijają się z otoczenia, wręcz przeciwnie – dlatego, że do niego pasują. Jeśli zastosujemy jakiś krzykliwy, agresywny kolor elewacji różniący elewację od sąsiadów, budynek zostanie zauważony, ale raczej nie wzbudzi podziwu.


Budując dom poza miastem, warto pomyśleć o tradycji regionu. Jeśli na jakimś obszarze w budownictwie można rozpoznać charakterystyczne materiały czy kolorystykę, dobrze jest do nich nawiązać.


Jak wykończenie i kolor elewacji wpływa na jej proporcje


Dzięki zastosowaniu różnych kolorów, faktur lub materiałów na elewacji można optycznie poprawić proporcje budynku.


Zasadniczo poziome podziały poszerzają i obniżają elewację. Kiedy na przykład ściany parteru są wykończone cegłą, a piętro tynkiem, obserwator ma wrażenie, że budynek jest niższy. Dla domów jednorodzinnych jest to zwykle korzystne. Linie pionowe na elewacji trzeba stosować ostrożnie, żeby nie „wyciągnąć” domu nadmiernie wzwyż.


Elewacje małych domów bardzo często mają poziome podziały tworzone przez cokół czy linię okien. Za pomocą wykończenia można sprawić, że będą wyraźniej zaznaczone. Linie okien narzucają kompozycję całej elewacji.


Architekci nie bez powodów często stosują tam wyróżnienie innym kolorem właśnie na linii okien. Takim wyróżnikiem mogą być też okiennice, które – kiedy są otwarte – poszerzają optycznie otwory okienne.


Materiały do wykończenia elewacji: wybieraj z myślą o przyszłości


Do wykończenia elewacji bezpieczniej jest używać kolorów stonowanych, które pozwolą domowi wtopić się w krajobraz. Moim zdaniem najlepsze są naturalne barwy materiałów. Trzeba pamiętać, że wszystko się starzeje. Po kilku latach ładniej będzie wyglądało naturalnie starzejące się drewno w swoim własnym kolorze niż odpadająca z niego farba.


Podobnie jest z tynkiem. Najlepiej pomalować go farbą w takim samym kolorze. Wtedy, nawet jeśli tu i ówdzie farba się z czasem przetrze czy złuszczy, spod spodu nie będzie wyzierał inny odcień i uszkodzenie będzie mniej widoczne.


Podstawowe zasady doboru materiałów i kolorystyki elewacji




  • Nie zapominaj o dachu – jeśli jest spadzisty, jest także częścią elewacji, zazwyczaj największą i dominującą. Staraj się dopasować do niego pozostałe kolory.

  • Unikaj krzykliwych barw, staraj się, żeby dom wtopił się w otoczenie, a nie wybijał na jego tle.

  • Stosuj na elewacji proste podziały – pionowe i poziome. Unikaj linii krzywych i ukośnych.

  • Pamiętaj, że poziome podziały elewacji sprawiają, iż wydaje się szersza, a pionowe – że wyższa.

  • Pamiętaj, że okna wyznaczają główne podziały elewacji. Uwzględnij to, jeśli różnicujesz na niej materiały lub kolory.

  • Dzieląc elewację na płaszczyzny, można poprawiać jej proporcje, sprawiać, aby dom wydawał się mniejszy lub większy.



Dom to nie obraz


Elewacja domu w przeciwieństwie do obrazu czy rysunku nie może mieć dowolnego układu linii i kolorów. Wygląd zewnętrzny domu a więc i wykończenie elewacji powinno mieć związek z konstrukcją i planem domu, tym, co znajduje się wewnątrz. Dobrze, jeśli wykończenie jest podporządkowane głównym zasadom kompozycji architektonicznej, a nie zupełnie autonomiczną wobec niej dekoracją. Podkreślanie struktury budynku zawsze jest dobrą wskazówką.


Żródło:http://muratordom.pl/budowa/elewacje/czy-kolor-elewacji-moze-poprawic-proporcje-domu-poradnik,20_7446.html?&page=

 
 
tytuł: O tym jak powstaje szambo?
01.10.2012, 20:51
 

O tym jak powstaje szambo na początku nie wiedzieliśmy zbyt wiele, gdyby nie jeden z wykonawców, który swoją usługę zamontowania szamba wycenił za niemałe pieniądze ale kwestię zamówienia szamba gotowego pozostawił nam. w związku z tym iż sami musieliśmy wyszukać producenta i sami zamówić to postanowiliśmy i sami zamontować, bo jak się okazuje najwięcej roboty w tym całym przedsięwzięciu to jest przy decyzji o tym skąd zamówić i jakie zamówić szambo. cała reszta polega już tylko na wynajęciu koparki i przyglądaniu się jak to się robi. koparka wykopała dziurę a montażyści z firmy produkującej szambo je w całości zamontowali. ot cała filozofia, a zaoszczędziliśmy na tym min. 1500 pln bo tyle chciał najtańszy z wykonawców.


Tak więc z tej decyzji więc jesteśmy zadowoleni, nie obeszło się jednak bez niespodzianek... niedopatrzeniu naszemu uległa kolejność wykonania zleceń, bo dzień wcześniej robiliśmy drenaż domu, i zapominając o tym koparkowy przy szambie zachaczył o świeżo położoną rurę drenażową i oczywiście rozerwał :(


Poniżej o tym jak wygląda montaż szamba:



P1010009_2.JPG


P1010027.JPG


P1010024_1.JPG


P1010030.JPG


P1010036.JPG


P1010039.JPG


P1010040.JPG

KOMENTARZE
Magda
02.10.2012, 21:05
Tytuł:  :)

Basiu, zerknęłam na pierwsze wpisy. Na to zielone, zarośnięte pole... zmiany są na prawdę imponujące! Super!!!! Jak jest dach to już prawie możecie mieszkać :)
03.10.2012, 14:07
Tytuł:  **

:) no faktycznie jak w ten sposób na to spojrzeć to już kawał roboty wykonane...
najważniejsze że przykryty.
tytuł: budowa dachu cd.
01.10.2012, 20:46
 

Z dachem to już powoli brakuje mi sił. 3 tyg. temu już powinien być położony. ale ciągle coś, człowiek nie jest wszechwiedzący i nie wie że np. żeby kupić wiaderko gotowego tynku w hurtowni to trzeba tydzień czasu czekać, bo na stanie takich rzeczy nie ma. więc czekaliśmy, bez problemów się nie obyło, po tygodniu przyszedł tynk w kolorze rudym i grunt w kolorze białym... jak zwykle winnych nie ma, sprzedawca zamówił i twierdzi że przedstawiciel powinien dać kolorowy grunt, przedstawiciel twierdzi że murarze jak zobaczyli biały grunt to nie powinni kłaść go na komin... a różnica między białym gruntem a w kolorze tynku mozaikowego taka że kamyczki idealnie nie pokrywają i biały przebija... murarze oczywiście poprawiali te kominy do skutku ale i mogło być lepiej i łatwiej... na koniec tynkowania kominów okazało się że źle wyliczyli i tynku zabrakło... po czym poinformowali nas o tym w piatek o 17:00.... co zaskutkowało kolejnym tygodniem postoju... między czasie czekaliśmy również na rynny... no ale długo by o wszystkim pisać... najwazniejsze, że dzisiaj dach się robi, a jutro ma być skończony.


P1010052.JPG



P1010138.JPG


P1010050.JPG


P1010141.JPG



P1010160.JPG



 
 
tytuł: robi się ciaśniej ;) powstają ścianki działowe.
27.09.2012, 12:58
 

P1010017_1.JPG


P1010020.JPG


P1010021_1.JPG


P1010024.JPG

KOMENTARZE
kesler13
28.09.2012, 13:57
Tytuł:  :)

W fajnym momencie budowy jesteście ......wreszcie widać gdzie i co będzie.
Pozdrawiam
Aneta
28.09.2012, 15:31
Tytuł:  *

no i powoli widzimy jak wyglądają w rzeczywistości nasze pomysły. chociaż nie tylko nasze bo i architekta też.
na dole w holu wychodzi że strasznie wąski on zostaje po postawieniu ścianek.
 POPRZEDNIA
[1]   ...   [7]   [8]   [9]   STRONA 10   [11]   [12]   [13]   ...   [24]
NASTĘPNA 
Załóż bloga | Zaloguj się | Strona główna | BLOGI | Projekty domów | Pomoc | Regulamin | Polityka cookies | Kontakt
Sprzedaż projektów domów - Dom Dla Ciebie
Copyrights 2008-2009 © Archeco Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
X

Serwis basia-b.mojdomdlaciebie.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez basia-b.mojdomdlaciebie.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ